Tromso – North Cape – Mehamn Safari na Czerwonego Kraba Królewskiego


ID - 154 | Tromso – North Cape – Mehamn Safari na Czerwonego Kraba Królewskiego


Powrót Rezerwuj Sprawdź

Czas trwania wycieczki:

4


Terminy i ceny:


Program wycieczki:

*******TERMINY INDYWIDUALNIE DO UZGODNIENIA************** ________________________________________________________________________ ___ 1. Dzień Przylot do Tromso Zaokrętowanie na statku Hurtigruten w wybranej kabinie. Spacer po największym drewnianym miaście na północ od Trondheim. Proponujemy również spacer przez most do najbardziej rozpoznawalnej budowli miasta jaką jest Arktyczna katedra, Wjazd lub wejście na górę Storsteinen na wysokość 420 metrów nad poziomem morza, gdzie możemy podziwiać zapierające dech w piersi panoramiczne widoki miasta, możliwość ujrzenia zorzy polarnej, powrót na statek, kolacja, nocleg. Alternatywnie wizyta w Polarii – budynku arktycznego akwarium, w którym główną atrakcją są foki brodate. W ogromnych zbiornikach z rybami można również zobaczyć najbardziej popularne gatunki ryb z Morza Barentsa i okolic Svalbardu. Rejs przez Morze Norweskie oraz przez Morze Barentsa wokół prowincji Finnmark, podziwiając dziką przyrodę i romantyczną scenerię, kolacja, obiadokolacja, nocleg. _______________ 2. Dzień Po śniadaniu na promie w miejscowości Honiningsvag istnieje mozliwośc zejścia na ląd i wykupienia (na statku) fakultetu na North Cape, powrót, rejs do Kjollefjord. Dla chętnych wyprawa skuterami śnieżnymi przez góry do Mehamn g. 19:45 Przybycie do Mehamn, małej wioski rybackiej, gdzie zakwaterujemy się w wygodnych chatach rybackich, obiadokolacja, nocleg. ___________________ 3. dzień Dzień rozpoczyna się śniadaniem na molo, potem przebieramy się w kombinezony wędkarskie. Płyniemy do najbogatszych łowisk na świecie i zarzucamy wędki Przeżywamy jedyną w swoim rodzaju odyseję wędkarską – połowy gwarantowane. Po lunchu przychodzi czas na krabowe safarii. Poczujemy dreszcz emocji, jaki towarzyszy połowom arktycznych gatunków ryb i czerwonego kraba królweskiego. Po powrocie do Mehamn możemy zrelaksować się w saunie, podczas gdy szef kuchni będzie przyrzadzał przepyszną obiadokolację ze złowionych przez nas ryb. Wieczorem wsiadamy na pokad statku zmierzajacego na północ do Kirkenes, skąd jeszcze przed powrotem możemy podziwiać uroki krajobrazu północnej Norwegii, obiadokolacja, nocleg.______________ 4. dzień Po śniadaniu wylot do Polski Istnieje możliwość dalszego rejsu do Kirkenes i zamieszkania w hotelu lodowym. Program jest ramowy i może ulec zmianieŚwiadczenia zawarte w cenie:

- transport: rejs statkiem „hotelowym” HURTIGRUTEN Transfer do chat rybackich w Mehamn - zakwaterowanie: nocleg na statku w wybranej kabinie 2-osobowej 2 x nocleg w wygodnaych chatach rybackich w Mehamn - wyżywienie: 3 śniadania 2 obiadokolacje 1 obiadokolacja w wiosce rybackiej (ze złowionych przez nas ryb) - wyprawa kutrem rybackim: sprzęt rybacki, ciepłe ubrania na wodę (czapka, buty, skarpety)

Opłaty dodatkowe:

Opłaty dodatkowe wg. uznania: wyprawa skuterami śnieżnymi – 260 Euro/osoba dopłata do kabiny zewnętrznej 60 euro/noc wycieczka na North Cape – 160 Euro/osoba - wyprawa kutrem rybackim: sprzęt rybacki, ciepłe ubrania na wodę (czapka, buty, skarpety) - 280 Euro/osoba

Film:Powrót Rezerwuj Sprawdź
Adres:

Kirkenes
Skandynawia w zimowej szacie, Polska