Norwegia Drogą Trolli, Oslo (ostatnie miejsca)


ID - 315 | Norwegia Drogą Trolli, Oslo (ostatnie miejsca)


Powrót Rezerwuj Sprawdź

Czas trwania wycieczki:

7 dni


Terminy i ceny:

1.2024.09.10 Cena:4450 PLN Godz.21:00      

Program wycieczki:

1. Dzień godz. 21:00 Zbiórka uczestników wycieczki na terminalu promów morskich w Świnoujściu ul. Dworcowa 1 Zaokrętowanie na prom, rejs do Ystad. Na promie do dyspozycji podróżnych, fotele lotnicze (może być opłata), restauracja, bar, mini sklep. Dla osób wykupujących miejsce w kabinie zakwaterowanie w wybranej kabinie.

2. Dzień g. 07:00 Po śniadaniu na promie (dla osób wykupujących miejsce w kabinie) przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża Szwecji przez Göteborg w kierunki Oslo. Po drodze na granicy szwedzko-norweskiej zobaczymy Iddefjord, dla chętnych możliwość spaceru po moście łączącym dwa brzegi fiordu. Przejazd do Oslo, przejazd na tereny skoczni Holmenkollen, park Vigelanda, zakwaterowanie w hotelu. (obiadokolacja we własnym zakresie). Dla chętnych wieczorny spacer ulicami stolicy Norwegii oraz brzegiem Oslofjordu, nocleg.

3. Dzień g. 09:00 Po śniadaniu zwiedzanie miasta, zobaczymy m.in.: uroczystą odprawę warty Gwardii Królewskiej, ratusz miejski w którym wręczana jest pokojowa nagroda Nobla, twierdzę Akerhus, rejs statkiem po Oslofiordzie, muzeum wypraw polarnych na półwyspie Bygdoy, W godzinach południowych wyjazd z Oslo, przejazd do Lillehammer, wizyta na terenach Olimpijskiego Parku Sportów Zimowych. Przejazd doliną Gundbrandsdalen do Dombos, obidokolacja, nocleg.

4. Dzień g. 09:00 Po śniadaniu przejazd doliną Romsdalen, wzdłuż rzeki Rauma mijając liczne urwiska skalne i wodospady i dalej mrożącą krew w żyłach słynną „Drogą Trolli”. Przeprawa promowa przez Norddalsfjorden, przejazd do wioski Geiranger. Przejazd „Drogą Orłów” z krótkim postojem nad Geirangerfjordem i przepięknym widokiem na wodospad „siedem sióstr”, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień g. 09:00 Po śniadaniu przejazd do jęzora lodowca Jostedalsbreen – największy lodowiec stałego lądu Europy, krótki postój, przejazd przepiękną i malowniczą drogą, gdzie możemy napotkać stada dziko pasących się reniferów. Przeprawa promowa przez Sognefjord do Fodnes, przejazd najdłuższym tunelem świata (24,5 km) do Gudvangen, 2-godzinny rejs statkiem wzdłuż odnogi Sognefjord, najdłuższego i najgłębszego fiordu na świecie, wąski Neroyfjord z wodospadami i klifami górskimi oraz Aurlandsfjorden do miejscowości Flam, czas wolny, przejazd doliną Aurlandsdalen i płaskowyż Hardangervidda do górskiej miejscowości Gol zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6. Dzień g. 09:00 Po śniadaniu przejazd doliną Hallingdal i brzegiem Tyrifjordu w kierunku Szwecji, przejazd w kierunku Szwecji. Na granicy norwesko-szwedzkiej czas wolny w centrum zakupowym. Przejazd do hotelu, nocleg (istnieje możliwość wykupienia (na miejscu) obiadokolacji.

7. Dzień g. 09:00 Po śniadaniu przejazd w kierunku mostu Øresundsbro łączącego Szwecję z Danię (most, sztuczna wyspa, tunel– ok. 18 km). Przejazd wyspami duńskimi do do przeprawy promowej w Gedser. Zaokrętowanie na promie, około 2-godzinny rejs do Rostoku. Na promie do dyspozycji podróżnych restauracja, bar, sklepy, pokład słoneczny, sala z fotelami i stolikami. Przyjazd do Świnoujścia około godziny 18:00, zakończenie.

Program jest ramowy i może ulec zmianie


Kolejność zwiedzania miejsc oraz usytuowanie noclegów i przepraw promowych w czasie podróży może ulec zmianieŚwiadczenia zawarte w cenie:

✯transport: komfortowy autokar na całej trasie wycieczki (trasie Ystad - Norwegia -Świnoujście)
✯ Międzynarodowa przeprawy promowe Świnoujście - Szwecja
✯ Międzynarodowa przeprawa promowa Gedser - Niemcy
✯ Wszystkie lokalne przeprawy promowe we fiordach
✯ Opłaty za przejazd mostem Øresundsbro łączący Szwecję z Danię
✯ Opłaty za odcinki płatne, mosty i tunele oraz parkingi
✯ Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach ***(pokoje 2-, 3-osobowe z wc i prysznicem)
✯ Wyżywienie: 4 obiadokolacje (w większości w formie bufetu skandynawskiego), śniadania po każdym noclegu w hotelu, śniadanie na promie dla osób wykupujących miejsce w kabinie
✯ opieka pilota ze znajomością trasy i wiedzą o zwiedzanych miejscach na całej trasie wycieczki
✯ program i opłaty rezerwacyjne
✯ ubezpieczenie: NNW i KL
✯ obowiązkowa składka na Fundusz Gwarancji Ubezpieczeniowej
✯ obowiązkowa składka na Fundusz Pomocowy

Opłaty dodatkowe:

Opłaty dodatkowe wg. uznania uczestników:
✯ wstęp do zwiedzanych obiektów oraz rejs po Oslofjord - 40 Euro
✯ 2 godzinny rejs statkiem po Sognefjord - 60 Euro,
✯ Miejsca w kabinie 4 os + śniadania – 150 PLN od osoby
✯ Miejsce w kabinie 3 os + śniadania - 170 PLN od osoby,
✯ Miejsce w kabinie 2 os + śniadania - 190 PLN od osoby
✯ Kabina 1 os + śniadania - 300 PLN
✯ Dopłata do pokoju 1 osobowego na terenie Norwegii- 250,00 zł za nocleg

Film:Powrót Rezerwuj Sprawdź
Adres:

6216 Geiranger, Stranda, Møre og Romsdal, Norwegia
Wycieczki kilkudniowe, Polska

© FREGATA.PL - BIURO TURYSTYKI SKANDYNAWSKIEJ | Wykonanie: AISEOWEB.COM ©2024

Logowanie | Kontakt