Skandynawia - Majówka (ostatnie miejsca)


Galeria


ID - 316 | Skandynawia - Majówka (ostatnie miejsca)


Powrót Rezerwuj Sprawdź

Czas trwania wycieczki:

4 dni


Terminy i ceny:

1.2024.05.01 Cena:2560 PLN Godz.7:00      

Program wycieczki:

Dzień 1 - 01.05.2024

g. 07:00 Wyjazd ze Świnoujścia
g. 11:00 Przejazd do Rostoku, zaokrętowanie na promie, 2-godzinny rejs do duńskiego portu Gedser, na promie możliwość zjedzenia posiłku we własnym zakresie (bar, restauracja, prowiant własny). Przejazd do Kopenhagi, w stolicy Danii zobaczymy m.in.: Syrenkę Kopenhaską, fontanna Bogini Gefion, odprawę warty Gwardii Królewskiej przy barokowym pałacu Amalienborg, Kościół Marmurowy, osiemnastowieczną dzielnicę portową Nyhavn, Ratusz Miejski, Pomnik Andersena. Spacer po najdłuższym deptaku Północnej Europy – ulicą Stroget, znaną m. in. z najmodniejszych sklepów, występów licznych artystów, muzyków i kuglarzy. Fakultatywnie rejs kanałami (opcja) po Kopenhadze, czas wolny, obiadokolacja, przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 2 - 02.05.2024

g. 09:00 po śniadaniu w hotelu wyjazd w kierunki Hirtshals, krótka przerwa w Odense – trzecie pod względem wielkości miasto Danii, miasto urodzin Hansa Christiana Andersena. Przejazd przez Storebæltsbroen – most nad cieśniną Wielki Bełt łączący wyspę Zelandię z wyspą Fionią. Połączenie to składa się z trzech mostów (wschodni, wiszący i zachodni oraz tunelu kolejowego. Wschodnia część jest najdłuższym mostem wiszącym w Europie i trzecim co do długości mostem wiszącym na świecie. Długość całej przeprawy wynosi ok. 17 km. Przejazd do Skagen, najdalej na północ wysuniętego punktu Danii z rybackim miasteczkiem. W tym miejscu łączą się wody Morza Bałtyckiego z wodami Morza Północnego, można tu zaobserwować, jak fale uderzają o siebie i tworzą imponujące efekty wizualne. Będziemy mieli też okazję zobaczyć Råbjerg Mile, dużą poruszającą się wydmę, która jest największą w Europie Północnej. Wydma stopniowo przenosi się na wschód, zmieniając krajobraz regionu. Jest to unikalne miejsce, które oferuje możliwość spacerów po piasku i obserwowania dynamicznego procesu tworzenia się wydm. To tylko kilka z wielu atrakcji turystycznych, jakie oferuje Skagen. To malownicze miasto zachwyca swoimi pięknymi krajobrazami, kulturą i sztuką. Jeśli jesteś miłośnikiem natury i historii, z pewnością znajdziesz tu wiele interesujących miejsc do odwiedzenia. g. 18:00 zaokrętowanie na promie w wybranej kabinie, obiadokolacja (opcja) w formie bufetu skandynawskiego z szerokim wyborem potraw i napojów. Wieczór rozrywki z gwarancją udanej zabawy. Miłośnicy zakupów mogą wybrać się do sklepów wolnocłowych i dokonać wyboru z oferowanego szerokiego asortymentu. Nocny rejs do malowniczego Stavanger.


Dzień 3 - 3.05.2024

g. 07:00 po śniadaniu wyokrętowanie, objazd krainy fjordów ze scenerią zachodniego wybrzeża Norwegii. Stavanger i jego okolice oferują wiele atrakcji i pięknych miejsc, które zachęcają do zwiedzania. Oto kilka powodów, dla których warto odwiedzić to miejsce: Stavanger słynie z jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych centrów w Norwegii. Gamle Stavanger to wąskie uliczki, kolorowe domki z białym drewnem i urokliwa atmosfera, która przenosi cię w czasie, Katedra w Stavanger, znana jako Stavanger domkirke, to imponujący gotycki kościół z XIII wieku. Jest on również najstarszą katedrą w Norwegii.
Stavanger położony jest nad pięknym Lysefjordem, który oferuje malownicze krajobrazy. Chętni będą mogli odwiedzić wiele interesujących muzeów, takich jak Norweskie Muzeum Oleju i Gazu, w którym można dowiedzieć się o historii norweskiego przemysłu naftowego. Stavanger i jego okolice pełne są niesamowitych krajobrazów, w tym zapierających dech w piersiach gór i wodospadów, to raj dla miłośników przyrody.
g. 19:00 zaokrętowanie na promie w wybranej kabinie, obiadokolacja (opcja) w formie bufetu skandynawskiego z szerokim wyborem potraw i napojów. Wieczór rozrywki z gwarancją udanej zabawy. Miłośnicy zakupów mogą wybrać się do sklepów wolnocłowych i dokonać wyboru z oferowanego szerokiego asortymentu. Nocny rejs do Hirtshals,

Dzień 4 - 4.05.2024

g. 08:30 Po śniadaniu na promie przejazd do duńskiej miejscowości Aalborg, zwiedzanie i czas wolny. Aalborg to mieszanka historii, nowoczesności, kultury i przyrody. Jest to miejsce, które oferuje wiele atrakcji dla turystów i jest dumne z własnej unikalnej tożsamości. Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Aalborg jest też jego zabytkowa dzielnica handlowa, która zachowała swój średniowieczny układ ulic. Tu można znaleźć wiele urokliwych kamieniczek, restauracji, sklepów i kawiarni, które tworzą niepowtarzalny klimat. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany do Świnoujścia 19:00

Kolejność zwiedzania miejsc oraz usytuowanie noclegów i przepraw promowych w czasie podróży może ulec zmianieŚwiadczenia zawarte w cenie:

✯autokar na całej trasie wycieczki po Skandynawii (Świnoujście – Norwegia – Dania - Świnoujście)
✯ międzynarodowa przeprawa promowa na trasie Dania – Norwegia – Dania
✯ międzynarodowa przeprawa promowa na trasie Niemcy - Dania
✯ wyżywienie: 2 x śniadanie na promach,
✯śniadanie i obiadokolacja w Danii
✯przejazd mostem Storebæltsbroen
✯miejsce w kabinie 3-,4-osobowej z łazienką na dwóch promach
✯nocleg w hotelu na terenie Danii (pokoje 2-,3-osobowe z łazienką)
✯opieka pilota-przewodnika
✯ubezpieczenie NNW i KL
✯obowiązkowe opłaty na TFG i TFP

Opłaty dodatkowe:

wg. uznania uczestników:
✯ dopłata do kabiny 2-osobowej – 100 pln/osoba (na dwóch promach)
✯ rejs kanałami Kopenhagi – 8 euro
✯ obfita kolacja w formie skandynawskiego bufetu z napojami na promie – 35 euro/osoba/rejs

Film:Powrót Rezerwuj Sprawdź
Adres:

Stavanger, Norge
Wycieczki kilkudniowe, Polska

© FREGATA.PL - BIURO TURYSTYKI SKANDYNAWSKIEJ | Wykonanie: AISEOWEB.COM ©2024

Logowanie | Kontakt